Ministri Lekaj ngushëllon familjet që humbën familjarët e tyre në aksidentin e sotëm


Prishtinë, 16 nëntor 2018

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka ngushëlluar familjet që humbën familjarët e tyre në aksidentin e sotëm në rrugën Prishtinë - Gjilan.

 

“Çdo jetë e humbur është lajm i trishtuar për të gjithë. Jemi me familjet e të ndjerëve që humbën jetën në aksidentin e orëve të mbrëmjes në aksin rrugor Prishtinë - Gjilan dhe ju shpreh ngushëllimet me të sinqerta të gjithëve.

 

Të lënduarve, duke përfshirë këtu edhe ambasadoren e shtetit të Turqisë, Kivilicim Kiliç, shërim sa me të shpejt e kthim pranë familjeve të tyre”, thuhet në ngushëllimin e ministrit Lekaj adresuar familjarëve të viktimave.

Foto Galeria

Video Galeria

KOSOVO IN UNESCO